Klippan

Kontaktuppgifter och öppettider

Skånebil Personbilar AB

Storgatan 10
264 35 KLIPPAN
Tel: 0435 – 44 88 50
Fax: 0435 – 44 88 55

Öppettider

Bilförsäljning
Mån: 09:30 – 18:00
Tis: 11:00 – 18:00
Ons-Fre: 09:30 – 18:00
Lunch: 12:00 – 12:45
Serviceverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 16:00
Lunch: 11:30 – 12:15
Butiken
Mån-Fre: 08:00 – 17:00
Lunch: 11:30 – 12:15
Vi har stängt alla helgaftnar utom Trettondags- och Valborgsmässoafton då vi stänger kl. 17.00.
Skärtorsdag stänger vi kl.17. Långfredag-Annandag Påsk stängt.
Vi har stängt röda dagar (undantag speciella öppethelger, som vi då annonserar om).


Bilförsäljning

Lars Holmberg

Säljare Volvo / Renault / Dacia / Begagnat

0435-44 88 60

lars.holmberg@skanebil.se

lars_holmberg

Serviceverkstad

Jan Lindström

Verkstadschef

0435-44 88 67

jan.lindstrom@skanebil.se

HB7_4785S
Johnny Hansson

Personlig Servicetekniker

0435- 44 88 66

johnny.hansson@skanebil.se

johnny_hansson
Simon Johansson

Personlig Servicetekniker

0435-44 88 64

simon.johansson@skanebil.se

simon_johansson
Emil Andersson

Personlig Servicetekniker

0435-44 88 63

emil.andersson@skanebil.se

Emil_Andersson_Klippan
Ulf Johansson

Personlig Servicetekniker

0435-44 88 62

ulf.johansson@skanebil.se

Ulf_Johansson_Klippan
Benjamin Pedersen

Mekaniker

benjamin.pedersen@skanebil.se

Benjamin

Butiken & Bildelar

Mikael Torstensson

Butiksansvarig

0435-44 88 69

mikael.torstensson@skanebil.se

HB7_4791S